دوشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-05-27
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 6005 |
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۸:۲۳ | ارسال توسط :
19 بازدید
۰
2
ارسال به دوستان
پ

سجاد غریبی مدتی است با عنوان قلابی هالک ایرانی در اینستاگرام و فضای مجازی فعال است و با استفاده از فتوشاپ و نرم‌افزارهای مختلف تلاش دارد تا چهره‌ای قدرتمند و اندامی ورزیده و شبیه به شخصیت کمیک استریپ هالک را به تصویر بکشد، اما نخستین بار وقتی برای دیدار برابر مارتین فورد جلوی دوربین‌ها ظاهر […]

سجاد غریبی مدتی است با عنوان قلابی هالک ایرانی در اینستاگرام و فضای مجازی فعال است و با استفاده از فتوشاپ و نرم‌افزارهای مختلف تلاش دارد تا چهره‌ای قدرتمند و اندامی ورزیده و شبیه به شخصیت کمیک استریپ هالک را به تصویر بکشد، اما نخستین بار وقتی برای دیدار برابر مارتین فورد جلوی دوربین‌ها ظاهر شد همه فهمیدند که عکس‌ها و حتی فیلم‌هایی که او از خودش در صفحات مجازی منتشر می‌کرد واقعی نیست و او تلاش داشته تا با استفاده از کارهای گرافیکی، چهره‌ای متفاوت از خودش ارائه کند. حتی در مراسمی که پیش از این مبارزه برگزار شد وقتی دو طرف به سمت هم حمله کردند، غریبی به طرز عجیبی نقش زمین شد تا مشخص شود که به سختی می‌تواند برابر این رقیب ورزیده مقاومت کند. درنهایت به دلایل مختلف مبارزه او با بوکسور انگلیسی لغو شد اما غریبی از حواشی این مبارزه درآمد خوبی کسب کرد و با استفاده از ترفندهای مختلف به تعداد فالوئرهای خود در اینستاگرام هم اضافه کرد. این البته پایان کار او نبود و مدتی بعد اعلام شد که او تصمیم دارد یک مبارزه دیگر را به‌عنوان نخستین حضورش در بوکس برابر حریفی از قزاقستان برگزار کند. این مسابقه هم با حواشی زیادی همراه بود و تبلیغات زیادی درباره مبارزه هالک ایرانی و جنگجوی قزاق صورت گرفت اما وقتی مبارزه آغاز شد همگان فهمیدند که حبابی که غریبی برای خود ساخته خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت ترکیده است. این مبارزه که در همان راند نخست و در کمتر از ۲ دقیقه با برتری حریف به پایان رسید نشان داد که غریبی حتی اصول اولیه بوکس را نیز نمی‌داند و به سختی توانست ثانیه‌هایی را برابر حملات بی‌وقفه حریف دوام بیاورد.

درآمدزایی از سلبریتی‌ها
این ماجرا شاید برای بوکس ایران و ورزش کشور با توجه به تبلیغات زیادی که روی ایرانی بودن این هالک قلابی انجام شده بود، اتفاقی تلخ بود اما برای خود او و همچنین برگزارکنندگان این مسابقه سود خوبی داشت. چنین روندی در نقاط مختلف دنیا مرسوم است که در مسابقات زیرزمینی یا حتی نمایشی برخی مبارزه‌کنندگان تنها برای سود مالی و فروش بلیت بیشتر دست به هر کاری می‌زنند و البته معمولا نتایج این دیدارها از پیش مشخص شده است. بدون شک کمپانی‌ای که این مسابقه را برنامه‌ریزی کرده بود به خوبی از شرایط سجاد غریبی و میزان مهارت او در بوکس اطلاع داشته اما با وجود این باز هم اصرار داشته تا او را برابر یک بوکسور قرار دهد و با تبلیغات زیاد و امید بستن به بیش از یک میلیون فالوئر او این مسابقه را ترتیب داده است. مدیران این شرکت از همان ابتدا می‌دانستند که مبارز قزاق برنده این مسابقه خواهد بود و این رویارویی از نظر ورزشی ارزش چندانی ندارد اما بعد مالی آن باعث شد تا درنهایت هالک ایرانی در یک مسابقه بوکس به میدان رفته و درنهایت هم با شکستی مفتضحانه رینگ را ترک کند.
این مبارزه را شرکت بوکس‌استار برنامه‌ریزی کرده بود. همان شرکتی که پیش از این مسابقه غریبی برابر مارتین فورد که لقب ترسناک‌ترین مرد روی زمین را به او داده بودند را برنامه‌ریزی کرده بود که البته درنهایت پس از یک بار تعویق این دیدار، در مرحله بعدی لغو شد. فورد بعدها در مصاحبه‌ای عنوان کرد که اصلی‌ترین دلیل اینکه تصمیم به لغو این مسابقه گرفته نگرانی از بابت خودکشی حریفش بوده و او پس از درگیری جزئی که در زمان جلسه پیش از مسابقه داشتند به این نتیجه رسیده که حریفش آن‌طور که از او تعریف می‌کردند نیست و به همین دلیل احتمالا نباید انتظار یک مبارزه جدی را داشت.
بوکس‌استار پیش از این هم مسابقات بوکس که بیشتر نمایشی و بین افرادی بوده که اکثرا در فضای مجازی شهرتی برای خود دست‌وپا کرده‌اند را ترتیب داده و به دنبال این بوده تا با اعطای القاب عجیب‌وغریب به آنها هیجان این رقابت را بالا برده و درآمدزایی خوبی از قبل آن داشته باشد. همین اتفاقی که اخیرا در دبی هم رخ داد و با وجود اینکه غریبی در همان راند نخست بازنده شد اما از حواشی این مسابقه و همچنین بلیت‌فروشی و پخش تلویزیونی آن سود خوبی نصیب این شرکت شد.

شرم‌آور در رینگ
این مسابقه بازتاب زیادی در سایت‌های رزمی و بوکس کشورهای مختلف داشت. سایت «asianmma» در گزارشی از این مسابقه نوشته است: «هالک ایرانی نخستین مسابقه بوکس خود را درحالی برگزار کرد که این مبارزه اصلا برایش خوب پیش نرفت. او در این جدال حتی ترجیح داد پیراهنش را از تن خارج نکند و با لباس با حریف اینستاگرامی و قزاقستانی‌اش مبارزه کرد برای مردی که بیشتر شهرتش را مدیون عکس‌هایی است که در فضای مجازی از فیزیک آماده و بدن عضله‌ای خود منتشر می‌کرد و تلاش داشت تا این عضلات را در معرض دید عموم قرار دهد اینکه در نخستین مبارزه‌اش اینچنین آنها را پنهان کند بسیار عجیب بود. جالب اینکه او ۱۴۰ کیلوگرم وزن دارد و حریفش فقط ۹۲ کیلوگرم اما با شروع مسابقه این بوکسور قزاق بود که به‌سرعت مشت زدن را آغاز کرد و البته هالک ایرانی هم تلاش‌هایی برای تلافی این مشت‌ها داشت اما ضربات او فاصله زیادی با صورت حریف داشت.

وقتی نخستین مشت محکم حریف قزاق به بدن غریبی نشست او ترجیح داد پشتش را به حریف کرده و فرار کند. او فقط می‌خواست از مشت‌های حریف در امان باشد و ترجیح می‌داد تا مبارزه هرچه زودتر تمام شود. حتی یک استراحت کوتاه برای نوشیدن آب داشت، اما این اتفاق هم به سود او نشد و ضربات حریف قزاق پس از شروع دوباره مسابقه باز هم ادامه داشت. این یک نمایش شرم‌آور بود؛ چراکه در ادامه مسابقه باز هم این مبارز قزاق بود که ضربات پیاپی را به حریف وارد می‌کرد و درنهایت یک ضربه هوک راست کار او را تمام کرد. داور برای اینکه این تحقیر ادامه پیدا نکند تصمیم گرفت مسابقه را متوقف کند و این نمایشی بسیار ناامیدکننده از مردی بود که نشان داد که نه‌تنها در بوکس مهارتی ندارد، بلکه حتی یک بدنساز خوب هم نیست. هالک ایرانی همچنان حدود یک میلیون فالوئر در اینستاگرامش دارد و احتمالا برای این مسابقه پول خوبی گرفته است اما این درآمدزایی به قیمت از دست دادن تصویری بود که او مدت‌ها با دقت برای هوادارانش ساخته بود و پس از این نمایش ضعیف باید به دنبال بازسازی شهرت خود باشد.»
سایت «گیومی اسپورت» هم با اشاره به عملکرد ضعیف غریبی در این مسابقه و همچنین کنایه به برگزاری چنین مسابقاتی نوشته است: «هالک ایرانی در مبارزه‌ای که در دبی داشت هیچ شباهتی به عکس‌هایی که از خودش منتشر کرده نداشت. تکنیک مبارزه او هم یکی از بدترین‌ها نمایش‌هایی بود که در داخل رینگ بوکس در تاریخ دیده شده است. این مبارزه عجیب بین هالک ایرانی و غول قزاق در توئیتر برنامه‌ریزی شد و بسیاری از هواداران این دو نفر منتظر بودند تا مبارزه آنها را در یک مسابقه بوکس فوق سنگین‌وزن ببینند. البته این دیدار تقریبا نمایشی قرار بود و فقط در ۶ راند دو دقیقه‌ای برگزار شود اما وقتی یکشنبه شب در دبی رودرروی هم قرار گرفتند همان یک راند برای مشخص شدن نتیجه کافی بود. همه انتظار جدال یک هالک و یک تایتان(لقب بوکسور قزاق) را داشتند اما نتیجه کار آن چیزی نشد که بسیاری منتظرش بودند. سجاد غریبی در ۳۰ سالگی چندان نشانی از آن تصاویر اینستاگرامی‌اش نداشت و مشخص بود که آنها را با استفاده از فتوشاپ درست کرده است. نمایش یکشنبه‌شب او بار دیگر به هوادارانش نشان داد که فیزیک بدنی‌اش فرسنگ‌ها با یک هالک فاصله دارد و البته بدتر و شوکه‌کننده‌تر از اندامش، ضعفش در بوکس بود و اصلا مهارت و ورزیدگی لازم را نداشت. او فقط بعد از ۳۰ ثانیه شروع به فرار و دویدن دور رینگ کرد تا از ضربات حریفش فرار کند. درمجموع نخستین حضور او در رینگ بوکس به‌شدت به وجهه او لطمه زد و باید دید آیا در ادامه می‌تواند چهره خود را بازسازی کند یا نه.»

لطفا دیگه نیا
بوکس از سال‌های دور همواره به‌عنوان ورزشی جذاب و پرطرفدار مطرح بوده و در این مدت ستاره‌های زیادی در این ورزش ظهور کرده و نام خود را مطرح کرده‌اند که بیشتر آنها نیز در بوکس سنگین‌وزن فعال بوده‌اند. از محمدعلی کلی و جو فریزر گرفته تا ایواندر هالیفیلد و مایک تایسون همگی به‌عنوان چهره‌های پرطرفدار و البته پولساز این ورزش نام خود را مطرح کرده‌اند. در سال‌های اخیر هم برادران کلیچکو، تایسون فیوری و آنتونی جاشوا ازجمله نفراتی بودند که کمربندهای قهرمانی از دید ۵ سازمان اصلی برگزارکننده رقابت‌های این رشته را به دست آورده‌اند. البته همه آنها سال‌ها در این رشته فعالیت کرده و یک بوکسور حرفه‌ای محسوب می‌شوند که به همین دلیل مبارزات آنها در داخل رینگ بوکس بسیار جذاب و تماشایی دنبال می‌شد و معمولا چندین راند طول می‌کشید و حتی در برخی مسابقات کار به رای داوران کشیده می‌شد. رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان در ۱۲ راند برگزار می‌شود و درنهایت پول خوبی هم با توجه به تبلیغات فراوان و همچنین حق پخش تلویزیونی برای این مسابقات نصیب نفرات برتر می‌شود.
بااین‌حال چنین مبارزاتی که بین بوکسورهای تقریبا آماتور برگزار می‌شود تنها جنبه نمایش و جلب مخاطب دارد و از نظر ورزشی چندان موردتوجه قرار نمی‌گیرد. در چنین جدال‌هایی شرکت‌هایی که برنامه‌ریزی آن را انجام می‌دهند با کمک فضای مجازی و تبلیغاتی که اکثر نیز با واقعیت فاصله دارند، تلاش دارند جدالی جذاب را برای مخاطب ایجاد کنند و البته خیلی زود مشخص می‌شود این رویارویی‌ها نتوانسته انتظارات هواداران بوکس را برآورده کند. سایت «بلادی البو» درباره این جدال و حواشی آن نوشته است: «سجاد غریبی سال‌ها بود که در فضای مجازی خود را به‌عنوان هالک ایرانی مطرح می‌کرد و تلاش داشت چهره‌ای جذاب از خود به نمایش بگذارد که شبیه این شخصیت افسانه‌ای است. مدت‌ها بود که هوادارانش منتظر ورودش به بوکس یا MMA بودند تا عملکرد او را در رینگ مسابقه ببینند اما هر بار اتفاقی باعث لغو این رویدادها می‌شد. درنهایت وقتی مبارزه‌اش با مارتین فورد لغو شد این‌بار سراغ یک بوکسور قزاق رفت و هرکسی که این مبارزه را دیده، معتقد است روزهای نمایش او در فضای مجازی به پایان رسیده است. با توجه به عکس‌هایی که حال مشخص شده فتوشاپی بوده است، بسیاری انتظار داشتند حداقل چهره‌ای تهاجمی از خود به نمایش بگذارد اما او حتی بلد نبود چگونه مبارزه کند.»
شاید بهترین واکنش به این مسابقه را آن کاربر توئیتر داشته که نوشته بود: «لطفا یک نفر به هالک ایرانی پولی بدهد تا دیگر پایش را در رینگ بوکس نگذارد!»

منبع خبر ( ) است و جذابان در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 6005 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  50002204039  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه جذابان مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط جذابان در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید