یکشنبه, ۲۴ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-14
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 11348 |
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۹:۱۵ | ارسال توسط :
29 بازدید
۰
1
ارسال به دوستان
پ

هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر در حالی امروز پیگیری می‌شود که در یکی از مهم‌ترین تقابل‌ها، استقلال، صدرنشین لیگ، پیش از بازی‌های این هفته، باید در ورزشگاه آزادی، در آخرین بازی، به مصاف نساجی برود. آبی‌پوشان تهرانی که در بازی قبلی‌شان برابر پرسپولیس در ثانیه‌های پایانی از شکست در دربی گریختند حالا انگیزه فراوانی برای […]

هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر در حالی امروز پیگیری می‌شود که در یکی از مهم‌ترین تقابل‌ها، استقلال، صدرنشین لیگ، پیش از بازی‌های این هفته، باید در ورزشگاه آزادی، در آخرین بازی، به مصاف نساجی برود. آبی‌پوشان تهرانی که در بازی قبلی‌شان برابر پرسپولیس در ثانیه‌های پایانی از شکست در دربی گریختند حالا انگیزه فراوانی برای کسب سه امتیاز این دیدار خانگی دارند تا هر طور شده، حداقل تا زمان برگزاری بازی معوقه دیگر رقبا، صدرنشین بمانند. استقلال البته سه دیدار است که در لیگ برتر رنگ برد را ندیده ولی هواداران این تیم، درست مثل اعضای کادر فنی آنها، نگرانی چندانی ندارند و خاطرشان جمع است که این تیم دوباره روی دور موفقیت می‌افتد. استقلالی‌ها در چند روز اخیر حسابی سرگرم اتفاقات دربی بوده و در شکایت‌کردن از اتفاقات بازی پرسپولیس، چیزی از رقیب سنتی کم نگذاشته‌اند. با این حال، به غیر از رقابت بیرون از گود با پرسپولیس، آنها در جبهه‌ای دیگر هم مشغول صدور بیانیه و انتقاد بوده‌اند. این یکی هم اگرچه تازگی ندارد و برای اولین بار نیست ولی تکرارش خبرساز شده است. برای پی‌بردن به اصل داستان باید به ساعتی قبل از برگزاری دیدار دربی برگشت که دو نفر از مجریان تلویزیون به هواخواهی از تیم پرسپولیس، با لفظ نه‌چندان خوشایندی درباره استقلالی‌ها و اینکه قرار است برای اولین بار سیستم VAR را در یکی از بازی‌هایشان تجربه کنند، اظهارنظر کردند.

باشگاه استقلال هم خیلی زود نسبت به چنین رفتاری واکنش نشان داد و تهدید جدی کرد که اگر برخوردی با عوامل صورت نگیرد، ارتباط این باشگاه با صداوسیما قطع خواهد شد. در بخشی از بیانیه‌ای که استقلال منتشر کرد، چنین آمده بود «دو مجری‌نما که تلویزیون را با سیرک اشتباه گرفته‌اند، پس از آنکه همین چند روز پیش بابت اهانت به بازیکنان استقلال به التماس و عذرخواهی افتادند تا باشگاه استقلال از پیگیری شکایتش در محاکم قضائی منصرف شود، این بار در آستانه دربی سرخابی به بهانه سوژه وی‌ای‌آر، به هواداران استقلال نیش و کنایه زدند تا ثابت کنند برای سرپوش‌گذاشتن روی عقده‌های رنگی خود، کاری جز اهانت به استقلال ندارند. مشخص نیست صداوسیما چه اصراری به استفاده از چنین افرادی دارد و چرا اجازه می‌دهد درست در روزهایی که فوتبال ما نیازمند آرامش است، این مجری‌نماها فضای فوتبال ایران را به سمت تنش و جنجال ببرند؟ باشگاه استقلال از این دو مجری‌نما توقع برخورد محترمانه ندارد اما در صورتی که مسئولان محترم صداوسیما با این افراد برخورد نکنند، باشگاه استقلال ناچار است به همکاری و تعامل خود با شبکه‌های تلویزیونی پایان بدهد. طبیعی است باشگاه استقلال این بار شکایت از این دو مجری‌نما را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد». با وجود اتفاقات پرتنش دربی، خاصه در ثانیه‌های پایانی آن که اتفاقات کم هم نبود، بازیکنان و سرمربی استقلال، فراموش نکردند پس از دربی هم از تلویزیون انتقاد کنند. هرچند که پس از سیرک خوانده‌شدن تلویزیون در بیانیه باشگاه، این بار القاب دیگری از جمله مسخره‌بازی، دلقک، شیتیل‌بگیر و دوزاری هم خطاب به مجریان و کارشناسان مذکور به کار برده شد. ابتدا این مهدی مهدی‌پور بود که در میکسدزون ورزشگاه آزادی به انتقاد از مجریان مذکور پرداخت و گفت: «صداوسیمای یک مملکت جای مسخره‌بازی و دلقک‌بازی نیست. مجری نمی‌تواند درباره استقلال با تمسخر صحبت کند و نمک بریزد. صحبت‌های او اصلا در شأن صداوسیما نبود. فکر می‌کنم گفته بودند که بازیکنان استقلال VAR را هم می‌بینند که خوشبختانه امروز VAR بود و خدا را شکر که ما VAR را دیدیم که چه شد. اگر نمی‌دیدیم باز هم حق استقلال ضایع می‌شد». انتقاد تندتر را جواد نکونام، سرمربی این باشگاه، در کنفرانس خبری مطرح کرد. او از این گفت که به غیر از امروز، از این به بعد، حاضر نیست با دوربین‌های صداوسیما مصاحبه کند. «این آخرین مصاحبه مطبوعاتی و کنفرانس من است که اگر دوربین (صداوسیما) باشد صحبت می‌کنم. آنها می‌توانند با کارشناسان شیتیل‌بگیر که همه در فوتبال آنها را می‌شناسند، صحبت کنند. یا مجریان یک قران دوزاری که به باشگاه بزرگ استقلال بی‌احترامی می‌کنند بیایند (و در تلویزیون) صحبت کنند».

ماجراهای عجیب و باورنکردنی استقلال با صداوسیما و دو مجری جوان/ هشتگ بابا مسعود؛ روزی که خشم پرسپولیسی ها از تلویزیون برانگیخته شد

باشگاه استقلال در شرایطی چند روز اخیر علیه تلویزیون شده که اعضای آن به طور شفاف تهدید کرده‌اند اگر برخوردی با مجریان مذکور صورت نگیرد خبری از مصاحبه و تعامل دوطرفه نخواهد بود. در فضای مجازی هم رفتاری که مجریان تلویزیون داشته‌اند با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شده است؛ عده‌ای آن را یک کری‌خوانی ساده و مرسوم دانسته و عده‌ای دیگر آن را توهین به تیم استقلال تلقی کرده‌اند. هرچند در این بین، تعدادی هم به بی‌مخاطب بودن تلویزیون پرداخته و از این قبیل اتفاقات به‌عنوان حربه‌ای برای جذب مخاطب بیشتر صحبت کرده‌اند. هرچه هست ولی ظاهرا داستان مجریان تلویزیون در مواجهه با دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تمامی ندارد چراکه برای اولین بار نیست که اظهارات مجریان صداوسیما علیه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، خشم آنها و هواداران این دو تیم را در پی داشته است. پیش از استقلال، پرسپولیسی‌ها بودند که آخرین اظهارات تند را خطاب به مجریان تلویزیونی داشتند. اتفاقی که به پس از قهرمانی سرخ‌ها در لیگ نوزدهم برمی‌گشت. آن ماجرا مربوط به رفتار دو مجری در شبکه‌های یک و سه سیما بود که یکی روی آنتن زنده و دیگری در صفحه مجازی‌اش قهرمانی پرسپولیس را به سخره گرفته‌اند؛ اولی آن قهرمانی را به مسعود سلطانی‌فر و وزارت ورزش ربط داد؛ ولی دیگری، توهین زشتی کرد که خشم هواداران، مسئولان و بازیکنان باشگاه پرسپولیس را برانگیخت. آن روزها یکی از مجریان در بخش ورزشی برنامه صبحگاهی شبکه اول سیما، با بیان‌کردن مثالی، به همان شایعه‌ای که هواداران استقلال آن روزها به آن معتقد بودند (پرسپولیس را وزارت ورزش قهرمان کرده است) دامن زد. او به کنایه دراین‌باره گفت: «با سلام خاص خدمت همه باباها. در تابستان‌های قدیم باباها به کاسب‌های محل می‌گفتند فرزندم کار کند و آخر ماه این بابا پولی به اوستا می‌داد که به فرزندش بدهد که فرزند فکر کند خودش کار کرده است. یا بعضی باباها جوایزی خریداری می‌کردند و به مدارس می‌دادند که سر صف فرزندان‌شان را تشویق کنند، حالا جایزه را که گرفته بود؟… هشتگ… بابا مسعود… و دست همه باباها و بزرگ‌ترها درد نکند». طعنه او اشاره مستقیمی به این شایعه دارد که جام قهرمانی پرسپولیس که چهارمین جام متوالی آنها در لیگ برتر بود، با حمایت مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش به دست آمده است. صحبت‌های آن مجری در شبکه یک سیما در حالی خشم پرسپولیسی‌ها را برانگیخت که دو روز قبلش، علی مرادی، یکی از مجریان شبکه سه، استوری‌ای منتشر کرد و با کنایه به قهرمانی پرسپولیس در توهینی زشت نوشت: «وقتی پای اسب را ببندی، خر قهرمان می‌شود». او اسب را به رنگ آبی و خر را به رنگ قرمز در استوری‌اش منتشر کرد تا هیچ شک و شبهه‌ای باقی نماند. پیش از این دو مورد هم، مجریان تلویزیون خشم پرسپولیسی‌ها را برانگیخته‌اند؛ شوخی با فامیلی سوشا مکانی، دروازه‌بان سابق پرسپولیس، در خندوانه و البته «بی‌سواد» خطاب‌کردن علی کریمی از سوی یکی از مجریان، دیگر موضوعاتی بوده که پرسپولیسی‌ها به آن واکنش تندی نشان داده‌اند.

استقلال هم حالا در شرایطی از این می‌گوید که اگر اصلاحات مدنظر آنها اعمال نشود قرار نیست دیگر با دوربین‌های تلویزیون مصاحبه کند که اتفاقا این تهدید هم چندان جدید نیست. پیش‌تر، زمانی که هنوز وریا غفوری، بازوبند کاپیتانی این باشگاه را به بازو می‌بست، تهدیداتی مشابه صورت گرفته بود. آن ماجرا هم مربوط به یکی‌ دیگر از مجریان جوان شبکه سه بود که روی آنتن زنده لوگوی استقلال را مسخره کرد و شوخی توهین‌آمیزی با آن داشت. رفتار مجری مذکور آن‌قدر استقلالی‌ها را ناراحت کرد که با واکنش تند آنها همراه شد و از مسئولان صداوسیما خواستند اجازه حضورش در برنامه دیگری را ندهند. وریا غفوری، کاپیتان باشگاه استقلال هم در واکنش به صحبت‌های عجیب‌وغریب آن مجری، استوری‌ای منتشر کرد و حسابی از تلویزیون انتقاد کرد. در بخشی از آن استوری، وریا به صداوسیما تاخت و نوشت: «صداوسیما، سازمانی (است) که متأسفانه خیلی وقت است بسیاری از مخاطبانش را از دست داده و شاهد ریزش هرچه بیشتر مخاطبانش هستیم. در این سازمان به صورت واضح شاهد حضور افرادی هستیم که هنوز از نظر شعور و درک به بلوغ نرسیده‌اند؛ چه برسد که بتوانند در جایگاه مجری، برنامه‌ای درخور شأن مردم ایران اداره کنند».

بیشتر بخوانید: ۲ مجری برنامه صبحگاهی تلویزیون، فکرش را هم نمی‌کردند که این‌قدر دیده شوند!/ وقتی سرمربی تیم، دوربین‌های صداوسیما را تهدید کرد…

منبع خبر ( ) است و جذابان در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 11348 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  50002204039  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه جذابان مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط جذابان در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید